سوالات قبل از خرید

1- چطور به فرازپارت اعتماد کنم؟
شرکت فرازپارت فروشگاه تخصصی لوازم یدکی خودروهای چینی در ایران هست. مطمئنم با دیدن موارد زیر حتما به ما اعتماد می کنید:
 • بیش از 4000 ثبت سفارش موفق و ارسال به سراسر ایران در سال های فعالیت فرازپارت و رضایت مشتریان عزیز از افتخارات فرازپارت است.
 • فراز پارت دارای نماد اعتماد الکترونیک(ای نماد) می باشد و میتوانید لوگو تایید شده این مجوز را در پایین وبسایت مشاهده کرده و با کلیک کردن روی لوگو ای نماد می توانید از اعتبار فروشگاه اطمینان حاصل نمایید.
 • فروشگاه فرازپارت دارای مجوز ساماندهی رسانه های دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. لوگو این مجوز هم در پایین وبسایت فرازپارت موجود است و میتوانید با کلیک به روی آن وارد سایت ساماندهی شده و تاریخ دقیق دریافت مجوز و اعتبار نهایی آن را ملاحظه بفرمایید.
 • تمامی شماره های موجود در قسمت ارتباط با چین یدک از ساعت ٩ صبح الی ۱۸ به غیر از روزهای تعطیل و روز پنجشنبه(از ساعت 9 الی 14) در دسترس شما مشتریان عزیز می باشد.
2- چه کالاهایی برای فروش در فروشگاه فرازپارت موجود است؟
اکثر قطعات مصرفی و غیر مصرفی خودروهای چینی در قسمت بدنه خودرو، قطعات جلو بندی خودرو، قطعات موتوری خودرو با مناسب ترین قیمت و بهترين کیفیت در فروشگاه فرازپارت موجود است.
3- تفاوت بین قطعه شرکتی و وارداتی چیست؟
یکی از پرتکرارترین سوالات مشتریان عزیز قبل از خرید لوازم یدکی خودروهای چینی، تفاوت بین لوازم یدکی وارداتی و شرکتی است. که می توان هر دو مورد را به صورت خلاصه این چنین توضیح داد:
 • قطعات یدکی شرکتی
 • توسط خود شرکت سازنده خودرو تولید می شود و قیمت بسیار بالاتری دارد. معمولا لوگو حک شده شرکت سازنده روی آن وجود دارد.
 • قطعات یدکی وارداتی
 • توسط شرکت های زیر مجموعه یا شرکت های متفرقه ساخته می شود. برگ برنده قطعات وارداتی قیمت بسیار مناسب آنها

سوالات در مورد نحوه خرید از فرازپارت

4- چطور می توانم از فروشگاه فرازپارت خرید کنم؟

ثبت سفارش و خرید از فروشگاه فرازپارت می تواند به صورت غیر حضوری و حضوری باشد:
در صورتی که قصد خرید به صورت غیر حضوری را دارید، وارد سایت فرازپارت(farazpart.com) شده و با شماره های مستقیم کارشناسان ما که در پایین وب سایت قرار دارد تماس گرفته و بعد از دریافت قیمت روز و ثبت فاکتور به همراه تایید شما خریدتان را انجام دهید.
در صورت خرید حضوری هم می توانید با مراجعه به آدرس فروشگاه فرازپارت که در پایین صفحه قرار دارد،‌ قطعه مورد نیاز خود را تحویل بگیرید.

5- واریز وجه را چطور انجام بدهم؟

ابتدا می بایست قیمت روز قطعه را از کارشناسان فروشگاه استعلام نمایید. جهت این کار با کارشناسان فروش فرازپارت تماس گرفته و قیمت روز را دریافت کرده، فاکتور صادر شده را تایید، مبلغ نهایی فاکتور را واریز می کنید و خرید شما نهایی می‌شود.

6- آیا امکان پرداخت در محل نیز وجود دارد؟

بله برای مشتریان شهر تهران این امکان فراهم است. کلیه واریزی مشتریان عزیز ساکن در شهرستان ها، باید طبق مبلغ نهایی فاکتور به صورت کامل واریز شود.

7- آیا شما فاکتور هم صادر می کنید؟

برای آن دسته از مشتریان فروشگاه فرازپارت که نیاز به فاکتور دارند، فاکتور معتبر همراه با مهر و امضا صادر می شود.

8- آیا فاکتور های صادر شده شما مورد تایید بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث هستند؟

کلیه فاکتورهای صادر شده فرازپارت همراه با مهر و امضا بوده و مورد تایید تمام دفاتر بیمه برای تمامی انواع بیمه های بدنه و شخص ثالث هستند.

سوالات مربوط به ارسال قطعات

9- هزینه کرایه و ارسال با فروشنده است یا مشتری؟

کلیه هزینه های مربوط به ارسال(پیک شهر، باربری، اتوبوس، تیپاکس یا پست) به عهده مشتری می باشد.

10- من ثبت سفارش و خرید را انجام دادم. چطور سفارشم به دستم خواهد رسید؟
در واقع انتخاب طریقه ارسال با خود مشتری است و در صورتی که ساکن استان تهران هستید، معمولا با پیک شهری و در زمان بین 1 تا 3 ساعت سفارشتان به دستتان خواهد رسید. برای مشتریان عزیز ساکن در شهرستان ها نیز می تواند به یکی از روش های زیر ارسال شود:
 • ارسال با تعاونی یا ترمینال(معمولا به صرفه تر و سریعتر است)
 • ارسال با تیپاکس
 • ارسال با پست
11- سفارشم در چند روز به دستم خواهد رسید؟
معمولا طبق درخواست شما برای نوع ارسال به صورت میانگین سفارش های شما در مدت زمان های معین شده زیر به دست شما می رسد:
 • ارسال با پیک شهری(مخصوص شهر تهران): بین 1 تا 3 ساعت
 • ارسال با اتوبوس یا ترمینال: ۱ روزه با هزینه کرایه بالا
 • ارسال با باربری: معمولا ۲ یا ۳ روزه با هزینه کرایه متوسط
 • ارسال با تیپاکس: معمولا ۱ یا ۲ روزه با هزینه کرایه متوسط
 • ارسال با پست: معمولا بین ۳ تا ۵ روزه با هزینه کرایه مناسب
12- ارسال با اتوبوس یا تعاونی چطور انجام می‌شود؟

سفارش شما به نمایندگی تعاونی ها تحویل داده می‌شود بارنامه برای شما صادر می‌شود و کالاهای شما از طریق اتوبوس به شهر شما ارسال می‌شود. (معمولا بارنامه ها در آخر هر شب برای مشتریان ارسال می‌شود) وظیفه پیگیری برای دریافت سفارش در شهر مقصد به عهده مشتری می باشد. معمولا محل تحویل این سفارش ها در انبار ترمینال های مقصد انجام می‌شود.

نکته مهم: تعاونی ها و ترمینال ها معمولا بسیار شلوغ هستند بسیاری از مواقع پیش آماده که سفارش مشتری به شهر مقصد ارسال شده اما تعاونی و انبار گیرنده هیچ گونه تماسی با مشتری نگرفته اند. لذا وظیفه شرکت فرازپارت صدور فاکتور، ثبت سفارش مشتری، و ارسال بارنامه می باشد. پیگیری سفارش شما در شهر مقصد به عهده خود مشتری می باشد.

13- ارسال با پیک شهری چطور انجام می‌شود؟

این نوع ارسال فقط مخصوص مشتریان تهران می باشد. بعد از قطعی شدن سفارش شما، کالای مورد نظر تحویل پیک موتوری یا تاکسی های اینترنتی شده و ارسال انجام می‌شود. زمان مورد نظر تا تحویل کالا به مشتری معمولا 1 تا 3 ساعت بعد از قطعی شدن سفارش می باشد.

13- ارسال با پیک شهری چطور انجام می‌شود؟

این نوع ارسال فقط مخصوص مشتریان تهران می باشد. بعد از قطعی شدن سفارش شما، کالای مورد نظر تحویل پیک موتوری یا تاکسی های اینترنتی شده و ارسال انجام می‌شود. زمان مورد نظر تا تحویل کالا به مشتری معمولا 1 تا 3 ساعت بعد از قطعی شدن سفارش می باشد.

14- ارسال با تیپاکس و پست چطور انجام می‌شود؟

بعد از قطعی شدن فاکتور کالای مورد نظر مشتری تحویل دفاتر رسمی پست یا تیپاکس می‌شود. یکی از مزایای خوب این ارسال ها این است که بعد تحویل گرفتن بار توسط این دفاتر بلافاصله برای فرستنده و گیرنده پیامک همراه با لینک پیگیری و هزینه کامل کرایه بار ارسال می‌شود.

نکته مهم:زمان ارسال تا دریافت کالا با تیپاکس معمولا ۲ روز کاری است.ضمن اینکه قطعات کلاس سنگین و پر حجم (درب خودرو – درب کاپوت – سپر – جلو پنجره – گلگیر – شیشه های خودرو و…) که قابل بسته بندی نیستند امکان ارسال از این طریق را ندارند.

15- ارسال با باربری ها به چه صورت انجام می‌شود؟

بعد از قطعی شدن سفارش، کالای مورد نظر تحویل دفاتر باربری می‌شود. زمان ارسال تا دریافت از این طریق معمولا در بازه ۲ تا ۳ روزه انجام می‌شود. باربری ها کالاها را در خودروهای سنگین (تریلی – ده چرخ و …) بارگیری کرده و به شهر مقصد می‌رسانند.
شما مشتریان عزیز باید برای دریافت سفارش به نمایندگی باربری مورد نظر در شهر خود مراجعه و کالاهای مورد نظر را تحویل بگیرید. بارنامه سفارش شما معمولاً همان شب که سفارش شما ثبت شد برای شما فرستاده می‌شود و وظیفه پیگیری برای دریافت کالا در شهر شما به عهده مشتری می باشد.

16- چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم؟

از طریق تماس با فروشگاه فراز پارت امکان پیگیری سفارش وجود دارد.

17- چگونه می توانم با شما تماس بگیرم؟
لطفا در صورت هرگونه سوال یا ابهام، قبل از تماس یا ارسال ایمیل ابتدا بخش پرسش های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با پشتیبانی فرازپارت تماس بگیرید:
 • همراه: 09190948437
 • تلفن: 02136611061
 • پیام رسان ها: 09190948437